Imprezy parowozowe

...i nie tylko parowozowe...

Świetlny Most - Rok do UEFA EURO 2012 - parowozy w Warszawie
W dniu 11 czerwca 2011 parowozy z Chabówki i Wolsztyna odwiedziły Warszawę, aby uświetnić swoją obecnością imprezę "Rok do UEFA EURO 2012". Wzięły m.in. udział w widowisku "Świetlny Most".
Parada Parowozów
Parada Parowozów to coroczne święto miłośników dawnej kolei odbywające się zazwyczaj w długi weekend majowy w Wolsztynie niedaleko Poznania. W Paradzie uczestniczą parowozy z Polski, Niemiec, Węgier i innych krajów. Impreza z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze miłośników kolei.
Parowozjada
Parowozjada to cykliczna impreza dla miłośników kolei odbywająca się w w skansenie kolejowym w Chabówce i/lub w którejś z okolicznych miejscowości.
Pociąg do Żywca (Żywiec Express)
Pociąg do Żywca (Żywiec Express) to impreza organizowana przez Fundację Era Parowozów we współpracy z żywieckim browarem. W programie imprezy jest przejazd pociągiem retro z parowozem, degustacja wyrobów żywieckiego browaru na pokładzie pociągu, zwiedzanie browaru i inne atrakcje.
Parowozem przez Wielkopolskę
Parowozem przez Wielkopolskę - impreza z fotostopami organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni.
Z Ol49 do Sieniawy Lubuskiej
6 lutego 2010 odbyła się impreza "Z Ol49 do Sieniawy Lubuskiej" zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni. Malownicze szlaki kolejowe Wielkopolski w zimowej scenerii.
Średzkie Dni Pary 2010
Krótka fotorelacja ze "Średzkich Dni Pary" (5 czerwca 2010 r.).